Jūros upe maršrutas Kirnės – Pajūris: ne per sunkus, ne per ilgas, bet įdomus
Jūros upe net 140 km atkarpoje Turistauk.lt siūlo įvairaus ilgio, įvairaus sudėtingumo maršrutus. Bet šis 8 km. baidarių maršrutas Kirnės – Pajūris tiesiog tobulas kai norisi nepervargti, bet pajusti plaukimo malonumą. Be to, galima pasimėgauti ne tik plaukimu, bet ir pasivaikščioti Jūros upės pakrantėmis – čia lankytinų vietų gausu.
Išplaukimo vietoje kviečia užsukti 1863 m. sukilėlių kapai Kirnių kaime (Pajūrio sen.). Finišas Pajūrio stovyklavietėje, o nuo ten netoli visi lankytini objektai. Skubėti tikrai nereikia – finišą lengvai irkluodami, sustodami pasišnekučiuoti ir užkąsti, pasieksite per 2 – 3 valandas. Daugiau laiko galima skirti sustojimams atokvėpiui, maudynėms, gamtos pasigrožėjimui ir pasivaikščiojimui.
Jūros upės maršrutas Kirnės – Pajūrio miestelis yra puikiausias – ne per sunkaus, ne per ilgo, bet įdomaus maršruto – pasirinkimas plaukiant su mažamečiais vaikais. Šis baidarių maršrutas Kirnės – Pajūris su lankytinų objektų apžvalga rekomenduojamas ir įmonių kolektyvams, bendruomenių, moksleivių, studentų kombinuotiems baidarių – pėsčiųjų žygiams su gidu.
Po plaukimo baidarėmis rekomenduojame pasivaikščioti po Pajūrio miestelį Šilalės rajone. Aplankyti Pajūrio buvusį dvarą, parką, senąsias kapines, kurios yra tiesiog ant Jūros kranto, skverelį, kuriame lapoja 6,5 m apimties tuopa, Švč. Trejybės bažnyčią.
Pajūrio centre įrengta Tremtinių aikštė – memorialas “Žuvusiems Sibire” ir “Žuvusiems už Lietuvą”. Aikštėje pusračiu išdėstyti septyni didžiuliai rieduliai, simbolizuojantys septynis regionus, į kuriuos tremti Pajūrio parapijos žmonės: Tomsko, Irkutsko, Permės sritis, Chabarovsko, Krasnojarsko kraštus, Jakutiją, Komiją.
Jei yra laiko ir noro, galima įkopti net į du piliakalnius – Pakisio ir Lileikėnų.
Stovyklavietės, nakvynės vietos, plaukiant maršrutu Kirnės – Pajūris
Po žygio vakaroti ar nakvynei palapines galima statyti Pajūrio miestelio rekreacinėje stovyklavietėje. Turistams prie Jūros upės stovyklavietėje įrengtos pavėsinės su lauko baldais, suformuoti smėlio paplūdimiai, įrengtos aikštelės – krepšinio, futbolo, tinklinio ir vaikų žaidimo aikštelės. Čia yra ir saugi automobilių stovėjimo aikštelė, WC, vanduo.
Žvejyba, meškeriojimas Jūros upėje, žuvų rūšys, žūklės vietos ir sezonas
Jūros upės aukštupyje ir vidurupyje gaudomi margasis ir vaivorykštinis upėtakiai, kiršliai, šlakiai. Visoje Jūros upėje žvejojami strepečiai, šapalai, kuojos, karšiai, lydekos, ešeriai, aukšlės. Upės žemupyje – žiobriai, salačiai. Potvynio metu žiobriai kartais pakyla aukščiau Tauragės užtvankos. Geriausiai meškerioti pavasarį ir ankstyvą rudenį.
Jūra ir jos intakai įtraukti į neišnuomotinų vandens telkinių sąrašą. Žvejoti galima įsigijus Aplinkos ministerijos leidimą mėgėjiškai žūklei.
Mėgėjiška žūklė Jūros upėje draudžiama nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.. Ruože nuo Tauragės užtvankos iki žiočių žvejyba, neturint žvejo mėgėjo kortelių ar nemokamos žvejybos teisės, draudžiama nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15d.. Žvejyba visiškai uždrausta šiuose ruožuose: Tauragės miesto vandenvietės užtvanka – Tauragės miesto 3-ji vidurinė mokykla ir Balskų užtvanka – 500 metrų pasroviui nuo jos.