Jūros baidarių maršrutas Paragaudis – Visdžiaugai

Jūros baidarių maršrutas Paragaudis – Kvėdarna – Padievaitis – Palaivis – Visdžiaugai  mėgstamas vandens turistų ir nenuobodus tiek patyrusiam, ieškančiam nuotykių, tiek pradedančiajam baidarininkui

Jūros baidarių maršrutas ParagaudisKvėdarnaPadievaitis – Palaivis – Visdžiaugai patinka tiems, kas ieško maršruto su rėvomis, smagiais nusileidimais slenkstukais. Tai žygis baidarėmis su atokvėpio valandėlėmis ir maudynėmis upėje niekur neskubant. 13 km plaukimas baidarėmis grožintis natūralia gamta, nuolat besikeičiančiu kraštovaizdžiu, didingais ąžuolais, istorinėmis vietomis ir piliakalniais Žemaitijos kaime Šilalės rajone.

Juros upes baidariu marsrutas Paragaudis - Visdziaugai

Jei kelionę baidarėmis tęsite toliau, už 16 km pasieksite Pajūrio kaimelį. Maršrutas patogus ieškantiems nakvynės vietos po žygio: nakvynės palapinėse stovyklavietėje arba nakvynės nameliuose. Jei tėveliai turi šiek tiek patyrimo, maršrutu Paragaudis – Visdžiaugai vasaros metu galima plaukti ir su vaikais. Jiems siūloma trivietė baidarė su papildoma vieta vaikui iki 5 – 6 metų.Baidariu nuoma zemaitijoje jura su nakvyne

Stovyklavietės prie Jūros upės

Plaukiant baidarėmis maršrutu nuo Paragaudžio iki Visdžiaugų, mes pasirūpinsime ne tik baidarių nuoma, bet ir rezervuosime nakvynę pasirinktoje stovyklavietėje. Nuo maršruto pradžios už 10 km yra stovyklavietė Dobilų slėnis (Nr.6) su apgyvendinimu nameliuose, pavėsinėmis, erdvi poilsiavietė Palaivis (Nr.6), už 13 km nuo maršruto pradžios – Vaido stovyklavietė ir Dovydo kaimo sodyba su nameliais ir apgyvendinimu. Viskas iš pirmų rankų – be tarpininkų, geriausias kokybiškų paslaugų ir kainos santykis !!!

Trumpam poilsiui, atokvėpiui nesunkiai galima rasti gražesnę vietą sustojimui. Ilgesnei pietų pertraukai patogu sustoti Kvėdarnos miestelio rekreacinėje stovyklavietėje (Nr.5), tik praplaukus kabantį lieptą per Jūrą.

Jūros upės baidarių maršrutas Paragaudis – Visdžiaugai

baidaremis juros upe su turistaukParagaudžio lieptas per Jūros upę (Nr.3) Žygio baidarėmis maršruto pradžia. Apie 500 m nuo upės, eglyno pakraštyje yra retas centrinėje Žemaitijoje archeologijos paminklas – Paragaudžio pilkapynas. Paplaukus kiek žemiau, ties maža salele Jūroje, galima sustoti ir apžiūrėti kairiajame krante iškilusį kryžių, skirtą 1964 m. vykdytos kryžių naikinimo akcijos atminimui.

Baidariu nuoma zemaitijoje su nakvyne prie juros upesKvėdarnos – Pajūralio plentas (Nr.5). Nuo upės iki Kvėdarnos miestelio kapinių – tik geras kilometras, iki centro – apie 2 km. Miestelyje stovi 1930 m. pastatytas paminklas, skirtas Vytautui Didžiajam.

Baidariu nuoma jura su turistauk baidaremisPadievaitis (Nr.5) Už kabančio liepto įrengta vieša Kvėdarnos miestelio seniūnijos stovyklavietė. Patogi vieta sustoti, pailsėti, užkąsti, pasimaudyti bei apžiūrėti Padievaičio piliakalnį ir šventvietės akmenį, vadinamą Velnio Sostu arba Velnio Krėslu, gulintį pietrytinėje piliakalnio papėdėje, kairiajame Druskio (Druskinio) upelio krante.

Turistauk.lt baidarės nuo Kvėdarnos iki Pajūrio Jūros upePaliekant Padievaičio kaimą ir pasitinkant Palaivį, Jūra dalijasi į pagrindinę vagą ir kairėn nutįstantį kanalą. Prie jo stovėjo Padievaičio malūnas, o dabar įrengta Turistauk.lt stovyklavietė Dobilų slėnis, kur įrengtos dvi poilsio zonos su pavėsinėmis ir lauko baldais, laužavietės, šašlykinės, lauko WC, mėgėjiška tinklinio aikštelė, visada paruošta sausų malkų.

Palaivis.  Dešiniajame Jūros krante, tuoj už kabančio liepto, įrengta Rupšių šeimos erdvi poilsiavietė “Palaivis”, kur įrengtos 5 poilsio zonos atskiroms turistų grupėms.

Tik praplaukus Drobūkščius, tuoj priartėjama prie Visdžiaugų kaimo. Čia įrengta Dovydo stovyklavietė su pavėsinėmis ir nakvyne nameliuose.

Gal Jus sudomins kitas maršrutas?