Baidarių nuoma Venta

Baidarių nuoma Venta – didžiausia šiaurės vakarų Žemaitijos upe, kuri Latvijoje įteka į Baltijos jūrą

Baidarių nuoma Venta gali tęstis ne tik keletą dienų, bet ir visą savaitę, nes Lietuvos teritorijoje upė teka 167 kilometrus, o visas Ventos ilgis 346 km.. Išteka iš Medainio ežero, Telšių rajone. Aukštupyje srauniai leidžiasi Žemaičių kalvyno aukštumos šlaitais į rytus. Nuo Dubysos kanalo pasuka į šiaurės vakarus, teka Vidurio žemuma, už Mažeikių pasiekia Latvijos teritoriją ir Ventspilyje įteka į Baltijos jūrą ties Venstspiliu. Teka pro Užventį, Kuršėnus, Papilę, Ventą, Viekšnius, Mažeikius.

Baidarių nuoma VentaVentos upės vagos plotis aukštupyje 3 – 8 m, vidurupyje 30 -50 m, žemupyje 100 – 150m. Gylis aukštupyje 0,5 – 1,5 m, vidurupyje 1,5 – 2,5 m. Per visą ilgį upė nukrenta 180,2 m. Vidutinis nuolydis 0,51 m/km. Didžiausias nuolydis aukštupyje ir vidurupyje iki santakos su Virvyte. Virvytė – kairysis Ventos intakas, labiausiai tinkamas vandens turizmui, jos ištakos laikomos Šilalės rajone apie 3 km į rytus nuo Laukuvos miestelio.

Venta gana vandeninga, tačiau jos maitinimo baseinai nėra dideli. Teka nelabai laidžiu gruntu. Sausmečiais nusenka, o polaidžių ir liūčių metu smarkiai patvinsta. Kliūtys: rėvos, nedideli slenksčiai, užtvankos, dideli akmenys, vietomis labai tanki augmenija. Esant pakankamai vandens, su nedidelėmis kliūtimis baidare galima pradėti plaukti nuo Užvenčio – Šaukėnų kelio tilto. Šioje vietoje upės vaga apie 7 m pločio, pakrantėse daug karklų, nendrių, srovė 0,2 m/s. Nuo šio tilto trasos ilgis Lietuvoje sudaro 127 km (trukmė 5 -7 dienos).

Paplaukus apie 5 km iš dešinės Ventos – Dubysos kanalas. Kanalas prakastas pro Kurtuvėnus iki Bubių. Jo statyba nutrūko 1831 m sukilimo metu. Dabar kanalas apleistas, šlaitai nuslinkę, šliužai suirę. Jis įeina į Kurtuvėnų landšaftinio draustinio teritoriją. Toliau vaga plati, kliūčių nėra, pakrantės apaugusios krūmais, vietomis nedideli miškeliai. Vasaros metu turistai dažniausiai kelionę Venta pradeda nuo Kuršėnų.

Baidarių nuoma Venta populiariausiu baidarių maršrutu Kuršėnai – Ventos gyvenvietė, trukmė 3 dienos, 47 km..

Turistauk.lt baidarių nuomos bazė – Balsių kaimas, Šilalės rajonas.

Gal Jus sudomins kitas maršrutas?