Jūros upe baidarių nuoma Kvėdarna – Pajūris

Baidarių nuoma Kvėdarna – Pajūris – tai populiarius 1 – 2 dienų baidarių maršrutas upe Jūra Žemaitijoje

Baidarių nuoma Kvėdarna – Pajūris vykdoma visus metus – tiek vasarą, tiek žiemą, jei upės nesukausto ledas. Jūrai susiliejus su Aitra, ties Kvėdarna vaga paplatėja, nebėra užvartų… bet akmenų, rėvų ir išgriautų užtvankų slenksčių kelionės metu sutiksite nemažai. Turistus pasitinka mažai civilizuota upė, apsupta miškų ir miškelių.

baidarių nuoma Kvėdarna - Pajūris Jūros upe
Plaukti baidarėmis Jūros upe tikrai nebus nuobodu – rėvų kaskados, nuolat besikeičiantis gamtovaizdis, lėkštėjantys ir vėl į viršų kylantys krantai, tinkamos vietos žvejybai, didingų ąžuolų, istorinių vietų bei piliakalnių gausa kelionę pagyvina ir palieka ilgai įsimintiną.

Baidarių nuoma Kvėdarna - Pajūris upe Jūra Žemaitijoje, Turistauk.lt

Žygį Turistauk.LT baidarėmis maršrutu Kvėdarna – Pajūris galima pradėti nuo Paragaudžio kaimo liepto per Jūros upę iki Pajūrio, baidarėmis įveikiant net 30 km., nuo Kvėdarnos miestelio stovyklavietės prie Padievaičio piliakalnio iki Pajūrio irkluojant 22 km. arba plaukti Jūros maršrutu Dobilų slėnis – Pajūris 18 – 20 km.

Baidarių nuoma Kvėdarna – Pajūris su lankytinomis vietomis Jūros upe

Paragaudis. (Nr.3). Upė teka tarp miškų, vagoje rėvos. Krantai vietomis gana aukšti, skardingi. Vietų sustojimui daugiau artėjant prie Kvėdarnos – Pajūralio tilto (Nr.4). Kvėdarna pasiekiama pėsčiomis už kilometro. Kiek žemiau tilto įsrovena Geniotalis, o ne ilgai trukus Jūra atplukdo prie Padievaičio piliakalnio “beždžionių” liepto per upę.

plaukimas baidare juros upe

Padievaičio piliakalnis, Kvėdarnos miestelio stovyklavietė (Nr.5) – patogi vieta baidarininkams sustoti, apžiūrėti legendomis apipintą Padievaičio piliakalnį, kuris įrengtas aukštumos kyšulyje tarp Jūros ir intako Druskinio bei šventvietės akmenį, gulintį pietrytinėje piliakalnio papėdėje, kairiajame Druskio upelio krante. Šio akmens, vadinamo Velnio Sostu arba Velnio krėslu, dydis 1,6 X 1,8 m ir 0,7 m aukštis.

Ties Padievaičio piliakalniu upė verčiasi per aukštoką slenkstuką.

poilsis gamtoje su baidare

Už 100 m  įteka Druskinis. Jei sustoję stovyklavietėje neaplankėte Padievaičio piliakalnio, dabar tai galima padaryti. Prie Druskinio žiočių galima sustoti ir užkopti į piliakalnį ar pietiniu upelio krantu nueiti pažiūrėti Velnio Sosto akmens. Iki jo – apie pora šimtų metrų.

Toliau, pasileidus baidare pasroviui Jūros upe, žygeivius nuolat pasitiks šniokščiančios rėvos, brastos ir slenksteliai, o pakrantėse nebus sunku rasti atvirų aikštelių, tinkamų atokvėpiui. Nakvynei galima įsikurti Turistauk.LT vienkiemyje Dobilų slėnis (Nr.6)

juros upe su turistauk baidare

Jūra, pamaitinta Lokupio, Vėžaus, pasiekia Drobūkščius (Nr.7).

Toliau įsrovena Labusas, Skurbynas, Vingainis ir Jūra pasiekia Visdžiaugų gyvenvietę. Čia ant Jūros kranto įrengta Dovydo stovyklavietė – puiki vieta nakvynei. Jei  plaukimas baidarėmis tęsiamas, kiek žemiau geros vietos žvejybai.

Ties Gūvainiais, Jūra verčiasi per kelis slenkstukus, peršoka brastą. Upė kurį laiką teka atviru vėjams slėniu, tačiau kai iš kairės įteka Žąsinalio upokšnis, vaizdas keičiasi. Jūra neria į žalią miško tunelį ir netrukus pasiekia Lokystos žiotis.

Baidarių nuoma Kvėdarna - Pajūris Jūros upe, Turistauk.lt

Lokysta (dešinysis Jūros intakas) – srauni, 46 km ilgio upė, plaukiama anksti pavasarį

Ties Lokysta, kairiajame Jūros krante, prasideda Kirnių I, o dešiniame – Kirnių II kaimai. Ties Kirnėmis Jūra daro vingį rėvų kaskadomis kairėn, apjuosdama aikštelę, padabintą didingais ąžuolais. Keli yriai ir vasarą žygeiviams kelią pastoja tankūs meldynai, upė dalijasi į daugybę upeliukų.

Prasiyrus pro meldus, upėje brasta. Ties brasta verta sustoti ir apžiūrėti Kirnėse II esantį 1863 m. sukilėlių kapą.
Toliau įteka Žvėrė, Šilvada, Ilgotis. Paėjus apie 250 m Ilgoties slėniu, Ilgoties kairiajame krante stovi milžiniškas – apytikriai 5 m ilgio, 4 m pločio, daugiau nei 2 m aukščio – gamtos ir mitologijos paminklas – Keberkščių akmuo.

poilsis su seima ir draugais

Pajūris, Lileikėnų lieptas (Nr.13). Tik įplaukus į miestelį, virš Jūros ištemptas ilgas kabantis lieptas, vad. “Beždžionų” tiltu. Iškart už jo – sugriautos užtvankos vietoje susidaręs nemažas slenkstis, o už jo – Jūrą perkerta brasta.

Čia patogu sustoti ir apžiūrėti Pajūrio buvusį dvarą, netoli upės esantį Pajūrio parką, kuris garsus 5,5 m apimties ąžuolu – gamtos paminklu, triliemene tuopa.

Įsėdus į baidares ir paplaukus tik truputi žemyn, dešiniajame krante, vos  keliasdešimt žingsnių nuo upės, stovi Lileikėnų piliakalnis, vadinamas Pile, o dar truputi žemiau – Kisės ir Jūros santakoje – Pakisio piliakalnis.

Plaukimas Turistauk.LT baidare Jūros upe Žemaitijoje

Pajūrio miestelio rekreacinė stovyklavietė (Nr.15)

Išlipti Baidarių prieplaukoje. Pajūrio stovyklavietė sutvarkyta ir labai prižiūrima – įrengtos pavėsinės, tinklinio, futbolo ir krepšinio aikštelės, vaikų žaidimo aikštelė, yra WC, tinkama vieta poilsiui ar įsikurti su palapinėmis nakvynei. Geras privažiavimas, mašinų stovėjimo aikštelė.

Baidarių nuoma Kvėdarna iki Pajūrio upe Jūra, Turistauk.lt

Jei  planuojamas žygis iki Žvingių, tik apiplaukus stovyklavietę, už Nemylo žiočių, galima sustoti kairiajame krante ir aplankyti senąsias Pajūrio kapines, kurios yra tiesiog ant Jūros kranto, skverelį, kuriame lapoja 6,5 m apimties tuopa, Švč. Trejybės bažnyčią, statytą 1830 m., memorialą “žuvusiems Sibire” ir “žuvusiems už Lietuvą”, įrengtą 1994 m.

Jei baidarių nuoma Kvėdarna – Pajūris upės Jūros maršrutu nesibaigia Pajūrio stovyklavietėje, žygis tęsiamas toliau, kertamas Šilalės – Šilutės plentas, dar kiek pairklavus, paliekama paskutinė Pajūrio sodyba.

Turistauk.lt baidares, stovyklavietė, baidarių maršrutai upe Jūra

Žemiau Pajūrio prasideda neilga apie 6 km., tačiau srauni ir smagi Jūros atkarpa. Vidutinis nuolydis 6 kilometrus čia šokteli net iki 1,4 m/ km., o vėliau jau kiek aprimusi Jūra pasiekia Bikavėnų – Žvingių tiltą (Nr.19).

Gal Jus sudomins kitas maršrutas?