Dobilų Slėnis nameliai, baidarės, kubilai

DOBILŲ SLĖNIS / VEIKLOS ISTORIJA

Dobilų Slėnis – privatus Dobilų šeimos vienkiemis ant Jūros upės kranto Šilalės rajone Žemaitijoje. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad ką tik atėjai čia, į TURISTAUK.LT svetainę. Reiškia, pagalvojai apie savo, šeimos ar artimųjų, o gal draugų ar bendradarbių poilsį ir susitikimą.

Turistauk-Lt-stovyklaviete-Dobilu-Slenis-nameliai-baidares-kubilai-ant-Juros-upes-kranto-
Upės ir miško apsuptas vienkiemis patiks tiems, kurie mėgsta natūralią gamtą, patinka į rankas paimti kirvuką ir užkurti laužą, kuriems žolės rasa – atgaiva kūnui ir sielai.

Stovyklaviete-Dobilu-Slenis
Dobilų Slėnyje ne tik pasibūsime visi kartu, pasimėgausite pokalbiais ir bendravimu.

Dobilu-Slenis.-Nameliai-baidares-pirtis-kubilai-ant-Juros-upes-kranto
Čia rasite tiek aktyvias pramogas, tiek poilsį ir relaksą: baidarės, vasaros nameliai, pirtis, kubilai su hidrosistema ir LED apšvietimu, pavėsinės su elektra, maisto gaminimui įrengtos laužavietės, tinklinio aikštelė. Adresas: Šilalės rajonas, Kvėdarnos seniūnija, Padievaičio kaimas, Liepto g. 11

Dobilu-Slenis-nameliai-baidares-kubilai-ant-Juros-upes-kranto, turistauk.lt
Aplink ošiantys didingi ąžuolai, čiurlenantis vanduo, sutvarkyta ir vakarėjant įsižiebianti vienkiemio teritorija sutinka kiekvieną su ypatingu jaukumu, paslaptingumu ir savo istorija.

Stovyklaviete-Dobilu-Slenis-su-nameliais-Turistauk.lt_

Istorija prasidėjo prieš 20 metų

2003-m.-ruduo-Akmenoje-su-Turistauk.lt_

2003 m. ruduo Akmenoje su draugais, Turistauk.lt

TURISTAUK.LT “gimė” 2003 metais Dobilų šeimoje, ieškant papildomos ir įdomios širdžiai veiklos.
Įsigytos pirmosios keturios baidarės buvo tuoj išbandytos su draugais. Jūros upėje tuo metu baidarininkas buvo itin retas svečias. Nebuvo viskas taip paprasta kaip planuota – entuziazmą ir drąsą “karpė” žinių stoka vandens turizmo srityje, nulinis Jūros upės pažinimas ir informacijos nebuvimas, potvyniai ir atoslūgiai tiek upėse, tiek veikloje. Žemėlapiai ir kelionių aprašymai buvo ruošiami patiems išplaukiojant kiekvieną Jūros upės metrą, o pirmųjų klientų pritraukimas – skelbimai “nusėdę” vietiniame laikraštuke “Artojas”.

Pradininko kelią lengvino jaunatviškas optimizmas, bendros šeimos jėgos “petys petin”, draugų palaikymas ir noras visiems parodyti, koks nuostabus yra mažytis Šilalės kraštas Žemaitijoje, apjuostas upių gražuolių – Jūros ir Akmenos. Todėl klausimas: “O ką Jūs čia veikiate tame kaime?” tik labiau skatino ambicingus planus, norą plėsti savo veiklą, viešinti ir populiarinti vandens turizmą upe Jūra, o pavasarį – ekstremalius plaukimus baidarėmis Akmena.

Šiuo metu Turistauk.LT nuomoja daugiau nei 100 baidarių

turizmo-vergai-Dobilu-Slenyje
Turistai, ieškantys smagių plaukimų ir nuotykių, natūralios ir mažai civilizacijos liestos gamtos, greitai atrado upę Jūrą ir Turistauk.LT baidarių nuomą.

Baidarių nuoma / kainos (spausti čia)

Baidarių maršrutai (spausti čia)

Dobilų Slėnis: baidarės, nameliai, kubilai ant Jūros upės kranto

Keičiantis turistų poreikiams, TURISTAUK.LT stengiasi žengti kartu. Taip šeimos mylimas gamtos kampelis, poilsio oazė, išaugo į Dobilų Slėnį su vasaros nameliais, kubilais, pirtimi, pavėsinėmis ir vieta svečiui pailsėti po žygio baidarėmis Jūros upe.

Dobilu-Slenis-nameliai-baidares-pirtis-kubilas-ant-juros-upes-kranto
Istorija pasakoja, kad 1902 m. Kvėdarnos klebonas Antanas Tyrylis, vadovaudamasis klasikiniais hidrotechnikos principais, t.y. iškasus daugiau nei 100 metrų ilgio kanalą, kurio galai jungėsi su Jūros upe, čia pastatė Padievaičio vandens malūną. “Be vandens malūno ir lentpjūvės, dar buvo gyvenamasis namas, tvartas su daržine po vienu stogu, malkinė, vasarnamis su viduje įrengtu duonkepiu ir lauko tualetas” (Kvėdarna. 10 – oji serijos “Lietuvos valsčiai” monografija. Sudarytojai K. Misius, A. Auksoriūtė, P. Krikščiūnas, 2004)

Senų pamatų liekanos, archyvai, rašytiniai šaltiniai ir žmonių pasakojimai liudija, kad čia, Padievaičio kaime ant Jūros upės kranto, Dobilų Slėnyje po didingais ąžuolais gyvenimas atgijo iš naujo.

Stovyklavietė Dobilų Slėnis (spausti čia)