Jūros maršrutas baidarėmis Visdžiaugai – Pajūris

Jūros maršrutas baidarėmis Visdžiaugai – Kirnės – Tūbučiai – Pajūris patinka vandens turistui ir pirmą kartą mėgaujantis tokia pramoga, nenuobodus ir ieškantiems nuotykių

Jūros upe maršrutas baidarėmis Visdžiaugai, aplankant Kirnes, Tūbučius iki Pajūrio. Tai tobulas pasirinkimas tiek draugų kompanijoms su mažaisiais šeimos nariais, tiek didelei grupei – studentams, organizacijai, darbo kolektyvui, bendruomenės nariams. Nuomojame 100 dviviečių baidarių, paslaugas suteikti galime kolektyvams net iki 200 žmonių.

Aktyvus poilsis baidaremis Juros upe

Plaukdami su saugiomis ir kokybiškomis Turistauk baidarėmis ne tik mėgausitės laukinės gamtos grožiu. Keliausite paslaptingais ir viliojančiais vandens keliais, grožėsitės upės vaizdingais slėniais, didingais ąžuolais, švariu vandeniu. Išbandysite savo jėgas, įveikdami staigius vingius ir smagius Jūros upės slenkstukus.

 marsrutas baidaremis jura

Viskas, ko Jums reikia – gera nuotaika, o viskuo kitu bus pasirūpinta kokybiškai ir atsakingai. Plaukiantiems bus pravestas instruktažas, būsite aprūpinti neperšlampamais maišais, liemenėmis, išsamiais žemėlapiais ir maršruto aprašymu.

Turistauk baidariu marsruto schema Juros upe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stovyklavietės prie Jūros upės

Plaukiant Jūros upe, pakrantėse nesunku rasti vietą poilsiui, pietų pertraukėlei. Nakvynei gražiuose Jūros pakrantėse įrengtos rekreacinės ir privačios stovyklavietės palengvina turisto iškylą. Pageidaujant, rezervuojame nakvynę: stovyklavietėje Dobilų slėnis , Palaivio poilsiavietėje,  Dovydo kaimo sodyboje – stovyklavietėje su nameliais arba po žygio galima statyti palapines ir vakaroti Pajūrio miestelio naujai įrengtoje rekreacinėje stovyklavietėje.

Jūros maršrutas baidarėmis Visdžiaugai – Pajūris

Visdžiaugai, Dovydo kaimo sodyba – stovyklavietė (Nr.8) Maršruto pradžia, apie 9 km iki Kirnių, apie 16 km iki Pajūrio miestelio. Jei nakvynei rezervuojama Dobilų slėnio stovyklavietės arba Palaivio poilsiavietė, žygis baidarėmis pradedamas kiek aukščiau ir iki Pajūrio baidare irkluojama 17 ar 19 km.

Plaukimas baidaremis juros upe, Turistauk.lt

Ties Gūvainių kaimu Jūra daro staigų posūkį dešinėn apibėga stambų akmenį, o už 300 m galima sustoti ir užkopti į Gūvainių piliakalnį.

Už Gūvainių brastos, ties Lokysta, kairiajame Jūros krante, prasideda Kirnių I, o dešiniame – Kirnių II kaimai. Ties brasta galima sustoti ir apžiūrėti Kirnėse II esantį 1863 m. sukilėlių kapą.

 

Draugu kelione upe jura su Turistauk.lt baidarėmis

Už brastos įteka Žvėrė, toliau – Šilvada, Ilgotis. Paėjus apie 250 m Ilgoties slėniu, upelio kairiajame krante stovi milžiniškas – apytikriai 5 m ilgio, 4 m pločio, daugiau nei 2 m aukščio – gamtos ir mitologijos paminklas – Keberkščių akmuo.

Baidariu nuoma zemaitijoje upe jura, Turistauk.lt

Pajūrio miestelis – virš Jūros ištemptas ilgas kabantis Lileikėnų lieptas. O iškart už jo – sugriautos užtvankos vietoje susidaręs slenkstis. Čia patogu sustoti ir apžiūrėti Pajūrio buvusį dvarą, už 400 m nuo upės esantį Pajūrio parką, kuris garsus 5,5 m apimties ąžuolu – gamtos paminklu.

plaukimas juros upe su turistauk baidaremis

Įsėdus į baidares ir paplaukus apie 400 m žemyn, dešiniajame krante, vos  keliasdešimt žingsnių nuo upės, stovi Lileikėnų piliakalnis, o dar truputi žemiau – dar vienas kabantis lieptas. Kiek žemiau – Kisės ir Jūros santakoje – Pakisio piliakalnis.

Baidariu nuoma juros upe zemaitijoje, Turistauk.lt

Pajūrio stovyklavietėje žygiai baidarėmis baigiami  – tai vieša, naujai renovuota ir erdvi Pajūrio miestelio seniūnijos poilsiavietė su visa infrastruktūra. 3 ha plote – pastatytos pavėsinės, įrengtos krepšinio, tinklinio, futbolo aikštelės, mašinų stovėjimo aikštelės, suformuoti smėlio paplūdimiai, geras privažiavimas. Puiki vieta apsistoti nakvynei su palapinėmis.

Baidarių nuoma upe Jūra su stovyklaviete Žemaitijoje, Turistauk.lt

Nutarus pasivaikščioti po Pajūrio miestelį, stabdome baidares ir aplankome senąsias kapines, kurios yra tiesiog ant Jūros kranto, skverelį, kuriame lapoja 6,5 m apimties tuopa, Švč. Trejybės bažnyčią, memorialą “žuvusiems Sibire” ir “žuvusiems už Lietuvą”.

Gal Jus sudomins kitas maršrutas?