Jūra baidarių maršrutas Pajūrio miestelis – Bikavėnai

Pajūrio stovyklavietė – Bikavėnai baidarių maršrutas populiarus, išbandytas, su rėvomis, susipažįstant su Pajūrio lankytinomis vietomis ir Jūros slėnio gamta

Turistauk baidariu marsruto schema Juros upeJūra nuo Pajūrio miestelio stovyklavietės iki Bikavėnų (Žvingių) 10 km baidarių maršrutas tinkamas šeimoms su vaikais, dideliems kolektyvams ir tiems, kas nori neskubėti, o pasigrožėti ir pasimėgauti Jūros slėnio gamta. Tai populiarus, neilgas, su smagiais slenkstukais 3 – 5 valandų plaukimas baidare !!!

Turistauk baidarių bazės komanda pasirūpins smagiu ir turiningu Jūsų laisvalaikio praleidimu be jokių rūpesčių. Vandens turizmo srityje dirbame jau 15 metų, pasirinkti mus verta:

 • – nuolat atnaujiname savo inventorių ir tobuliname paslaugų kokybę;
 • – patirtis, lankstumas, dėmesys kiekvienai grupei;
 • – kokybiškos baidarės, su papildoma vieta vaikui iki 5 metų – galimybė plaukti su mažaisiais šeimos nariais;
 • – maršrutų įvairovė, kurie pačių praplaukti nesuskaičiuojamą kartų;
 • – pasirūpiname ne tik baidarių nuoma, bet visada patarsime, koks geriausias maršrutas tinka jūsų grupei;
 • – pasirūpinsime turistų ir baidarių pervežimu;
 • – rekomenduosime nakvynės vietą su palapinėmis ar nameliuose;
 • – jums siūlomas nuotykių turizmas Šilalės, Tauragės rajonuose, aplankant Šilalę – vienintelį Lietuvos patriotų mietą.

 

Jūra baidarių maršrutas Pajūris – Bikavėnai  tinkamas ir pradedantiesiems, ir pažengusiems, visiems, kas nori pailsėti po įtemptos darbo savaitės, papramogauti per atostogas.

baidare, stovyklaviete, pirtis prie juros upes

Po plaukimo baidarėmis, Pajūrio stovyklavietėje Šilalės rajone galima išsikepti šašlykų, kepsnių ant žarijų, galima statyti palapines ir įsikurti nakvynei.

Mažiesiems stovyklavietėje įrengta vaikų žaidimo aikštelė.

Jei jūsų komanda didelė – atvykote su darbo, organizacijos, bendruomenės kolektyvu, draugų kompanija – organizuokite krepšinio, futbolo, tinklinio turnyrus. Tam naujai įrengtos visos reikalingos sporto aikštelės.

O jei dar yra laiko ir noro, jei po plaukimo baidare norisi pamankštinti kojas, galima užkopti į šalia Jūros upės esančius piliakalnius, pasivaikščioti ir pažinti Pajūrio miestelį, pasigrožėti Žemaitijos kaimu, įsikūrusiu Jūros upės vingyje.

Lankytinos vietos maršruto ribose arba po žygio pasivaikštant po Pajūrį

Turistauk baidares upe jura– Dvarui priklausęs pastatas Pajūryje ant Jūros upės kranto;

– Lileikėnų piliakalnis, vadinamas Pile;

– Pakisio piliakalnis;

– 1830 m. statyta Švč. Trejybės bažnyčia;

– Memorialas “žuvusiems Sibire” ir “žuvusiems už Lietuvą”;

– Geologijos paminklas – konglomerato luitas;

– Dapkiškės piliakalnis;

– Žvingių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčia;

– Žvingių parapijos kapinės su medine Šv. Roko koplyčia (sekmadieniais)

Jūra baidarių maršrutas Pajūrio stovyklavietė – Bikavėnai

baidariu marsrutas Pajuris - bikavenai

Pajūrio miestelio rekreacinė nemokama stovyklavietė su baidarių prieplauka (Nr. 15) – maršruto pradžia.

Sėdus į baidares, sraunus Jūros vanduo nuo Pajūrio neša baidares pasroviui link Bikavėnų.

Sustojus už posūkio, už Nemylo žiočių, galima aplankyti senąsias kapines, kurios yra tiesiog ant Jūros kranto, skverelį, kuriame lapoja 6,5 m apimties tuopa, Švč. Trejybės bažnyčią, memorialą “žuvusiems Sibire” ir “žuvusiems už Lietuvą”.

Šilalės – Šilutės plentas (Nr. 16). Prasideda neilga, bet srauni Jūros atkarpa. Upė papildoma Gervės, Velnupio, Trumpės intakėliais.

Trišake vadinamoje vietoje, retas geologijos paminklas – konglomerato luitas. Čia galima papildyti geriamo vandens atsargas iš trykštančių šaltinių.

Ties Dapkiškės ir Bačiškės kaimais – brasta. Ties aštriu posūkiu į pietus, aukštame dešiniajame krante dunkso Dapkiškės piliakalnis.

Nurimusi Jūra priartėja prie Jūros kilpoje įsikūrusių Gulbiškių ir pasiekia Žvingių ir Bikavėnų kaimus, kuriuos jungia jau iš toli matomas tiltas.

Bikavėnai – Žvingiai ( Nr. 19) Žvingiuose verta apžiūrėti Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčią, Žvingių parapijos kapines ir jose stovinčią medinę Šv. Roko koplyčią. Šias kapines puošia liaudies menininko Bonifaco Norvaišos 1872 – 1873 m. iš akmens iškalti vartai ir koplytstulpis. Taip pat čia yra paminklas Žvingių krašto partizanams.

Čia 10 -12 km. kelionė baidare baigiama ir turistai sugrąžinami į Turistauk baidarių bazę, į stovyklavietę, kaimo sodybą – ten kur paliktos jūsų mašinos.

Arba pasirūpinama baidarių nuoma dar dienai ir plaukimas Jūra tęsiamas toliau dar  7 km iki Visbarų arba 15 km iki Balskų.

Stovyklavietės

Pajurio stovyklavietes zaidimu aikstelePajūrio miestelyje turistams įrengta puiki stovyklavietė su baidarių prieplauka ir visa infrastruktūra:

 • – 5 pavėsinės,
 • – lauko baldai,
 • – laužavietės,
 • – tinklinio, krepšinio, futbolo aikštelės,
 • – vaikų žaidimo aikštelė;
 • – suformuoti smėlio paplūdimiai –  geriausia vieta apsistoti prieš plaukimą baidarėmis ar po žygio.

 

Sutvarkytame 3 ha plote grupės įsikuria atokiai viena nuo kitos, vakaroja, stato palapines nakvynei. Įrengta mašinų stovėjimo aikštelė, kur žygio metu galima palikti savo mašinas.

Jei planuojama po žygio apsistoti Pajūrio stovyklavietėje, galima pasirinkti šiuos maršrutus Jūros upe: Kvėdarna – Pajūris, Visdžiaugai – Pajūris, Pajūris – Bikavėnai, Pajūris – Balskai.

Žvejyba, meškeriojimas Jūros upėje, žuvų rūšys, žūklės vietos ir sezonas

Jūros upės aukštupyje ir vidurupyje gaudomi margasis ir vaivorykštinis upėtakiai, kiršliai, šlakiai. Visoje Jūros upėje žvejojami strepečiai, šapalai, kuojos, karšiai, lydekos, ešeriai, aukšlės. Upės žemupyje – žiobriai, salačiai. Potvynio metu žiobriai kartais pakyla aukščiau Tauragės užtvankos. Geriausiai meškerioti pavasarį ir ankstyvą rudenį.

Jūra ir jos intakai įtraukti į neišnuomotinų vandens telkinių sąrašą. Žvejoti galima įsigijus Aplinkos ministerijos leidimą mėgėjiškai žūklei.

Mėgėjiška žūklė Jūros upėje draudžiama nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.. Ruože nuo Tauragės užtvankos iki žiočių žvejyba, neturint žvejo mėgėjo kortelių ar nemokamos žvejybos teisės, draudžiama nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15d.. Žvejyba visiškai uždrausta šiuose ruožuose: Tauragės miesto vandenvietės užtvanka – Tauragės miesto 3-ji vidurinė mokykla ir Balskų užtvanka – 500 metrų pasroviui nuo jos.

Gal Jus sudomins kitas maršrutas?