Žygis baidarėmis Žemyn upe Akmena

Žygis baidarėmis Akmenos upe Žemyn upe 2012, Pagramančio regioninio parko masinis renginys; rėmėjas www.turistauk.lt

Kasmetinis žygis baidarėmis per Pagramančio regioninio parko teritoriją. Numatytas startas Akmena prie Biržų Lauko kaimo, o finišas stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“. Norinčių dalyvauti šiame žygyje buvo tiek daug, kad net paskutinę savaitę prieš renginį teko nutraukti registraciją, nes neliko laisvų baidarių. Viso buvo rezervuotos 35 baidarės.

Ankstyvą šeštadienio rytą, išklausę profesionalaus saugumo instruktažo, dalyviai sėdo į www.turistauk.lt mikroautobusus ir pajudėjo į Akmenos aukštupį. Ten visų jau laukė pilna pakrantė spalvotų baidarių. Susėdę į vienvietes ir dvivietes baidares dalyviai palengva pajudėjo žemyn upe. Kadangi Akmena yra srauni, vingiuota ir akmenuota upė, tai pirmųjų įspūdžių ilgai laukti nereikėjo – vienas kitas vingis, didesnė srovė ir baidarininkai daugiau ar mažiau buvo sušlapę. Sunkiau sekėsi pirmą kartą plaukiantiems. Jiems kliūtys buvo sunkiau įveikiamos, teko vieną kitą kartą ir išvirsti.

Pirmas trumpas sustojimas atsikvėpimui buvo prie Indijos piliakalnio. Atsigaivinę gaiviaisiais gėrimais ir apžiūrėję piliakalnį, tęsėme žygį toliau. Vienas po kito dalyviai lipo į baidares ir ilga kolona plaukė tolyn. Nuplaukus 10 km nuo starto sustojome antrą kartą. Galima sakyti, kad tai buvo priverstinis sustojimas, nes priplaukėme „Didžiąją rėvą“ – akmenuotą slenkstį. Čia įrengtoje atokvėpio vietoje dalyviai suvalgė vieną kitą sumuštinį, pailsėjo ir visą poilsio laiką svarstė, plaukti per rėvą ar ne. Kas išdrįso plaukti turėjo pademonstruoti savo fizines galimybes ir reakciją išvengiant kliūčių. Daugeliui išdrįsusių plaukti per „Didžiąją rėvą“ pavyko įveikti akmenis ir didelę srovę, tačiau kitų baidarės skendo ir teko ilgokai pavargti išsipilant vandenį. Pilni teigiamų emocijų irklavome toliau. Pranerdami tai pro tiltą, tai pro kabantį lieptą, grožėdamiesi atodangomis, stačiais šlaitais judėjom link finišo. Lakštingalų slėnį žygio dalyviai pasiekė su šypsenom, kupini teigiamų emocijų. Čia žygeivių jau laukė išvirta kopūstienė su dešrelėmis ir gaivieji gėrimai. Užvalgę, trumpai atsipūtę, suradom jėgų ir linksmybėm. Užgrojus armonikai šokom, dainavom iki vėlyvo vakaro.

Baidarių žygis Akmena „Žemyn upe“ bus kasmetinis ir vyks paskutinį balandžio šeštadienį.

Kviečiame visus išmėginti vandens turizmo galimybes Pagramančio regioniniame parke. Pamatysite įspūdingų šlaitų, atodangų, rėvų, patirsit neapsakomą malonumą plaukiant Akmenos ar Jūros upėmis.

img_0157_resize

img_0277_resize

img_0362_resize

Parengė: Pagramančio regioninio parko vyr. ekologas Tomas Kalašinskas

http://www.prparkas.tinkle.lt/