Žemaitijos paveldas

Žemaitijos paveldas www.zemaitijospaveldas.eu – kuriama virtuali Žemaitija

Žemaitijos paveldas, įsikūrusi Plungėje viešoji įstaiga, siekia:
garsinti Žemaitiją, jos dvasinį ir materialųjį paveldą, puoselėti žemaičių kalbą, skatinti turizmą;
suvienyti Žemaitijos regione gyvenančius ir jos išeivijos kūrėjus, sudaryti sąlygas jiems reklamuotis;
rengti kūrybos vakarus, parodas, susitikimus;
propaguoti tradicines ir modernias darbų atlikimo technikas.

Žemaitijos paveldas

Žemaitijos – pagal gyvenamąją vietą ar pagal kilmę – poetai, rašytojai, muzikai, tradicinių amatų atstovai, tautodailininkai ir laisvieji kūrėjai, profesionalūs dailininkai, galerijos, muziejai, bibliotekos, kaimo turizmo sodybos ir visi kiti, kurie save laiko žemaičiais, siekia garsinti savo ir Žemaitijos vardą, kultūrą, kviečiami skleisti informaciją apie save bei savo veiklą svetainėje zemaitijospaveldas.eu. Čia visiems užteks vietos!

www.zemaitijospaveldas.eu rasite informacijos apie regioną, jame esančius lankytinus objektus, kultūros židinius, sporto organizacijas, vykstančius renginius, kaimo turizmo sodybas ir kitas vietas, kur galima apsistoti, pavalgyti, rasti pramogų; taip pat žemaičių ir išeivių iš Žemaitijos žodinės, muzikinės kūrybos pavyzdžių ir jau išleistų knygų, kompaktinių diskų (CD/DVD), paveikslų, įvairia technika atliktų tradicinių ir modernių dailės bei tautodailės dirbinių.

www.zemaitijospaveldas.eu – tai virtuali Žemaitija su savo bendruomene.  Jos kūrėjai garantuoja  Jums tvarką, plačią informacijos sklaidą, jos pateikimo kokybę, o iš Jūsų tikisi aktyvaus dalyvavimo, noro garsinti mūsų gražųjį regioną bei jo gabius, ne, tiesiog talentingus, nepakartojamus žmones bei jų darbus. Girkime ir girkimės – juk turime kuo didžiuotis!

Svetainė bus nuolat atnaujinama. Artimiausiu laiku  svarbiausia bei įdomiausia informacija bus pateikiama ir anglų, vokiečių, rusų, turbūt ir italų kalbomis.

„Žemaitijos paveldas“ taip pat planuoja rengti kūrybos vakarus, parodas, susitikimus, įvairių amatų technikų mokymo kursus, leisti knygas žemaičių kalba, dirba ir kraštotyrinį darbą. Jau gegužės 27 d. Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje  rengiamas Kazragių giminės kūrybos vakaras, kurio metu bus atidaryta paroda. Šiuo metu renkama medžiaga apie po visą pasaulį išsibarsčiusią giminę – spėjama, kad visi jie kilę iš vieno kelmo Plungės ar Rietavo krašte.

Vienas iš „Žemaitijos paveldo“ tikslų – pritraukti kuo daugiau turistų į Žemaitiją, todėl siekia sukurti turistus dominančių paslaugų informacijos tinklą. Įstaiga turėtų ateityje teikti ir tarpininkavimo paslaugas: ieškos ryšių su užsienio turizmo agentūromis, pasistengs užtikrinti savo teikiamų paslaugų kokybę – pagal kliento pageidavimus pasiūlys Žemaitijos regione esančias apgyvendinimo, maitinimo, transporto bei kitas paslaugas teikiančias įmones, svetingai pasirūpins turistais nuo pat pirmų įžengimo į mūsų kraštą minučių iki paskutinių. Stengsis, kad jie vėl norėtų čia sugrįžti.

Tik  nesuniokota, dar natūrali gamta bei kūrybingų žmonių darbai gali padėti Lietuvai greičiau išbristi iš nepriteklių. Kviečiame bendradarbiauti, garsinant savąjį kraštą bei jo žmones. Prašome skelbtis apie savo veiklą, siųsti nuotraukas su gamtos vaizdais, pasakoti apie dėmesio vertus žmones ir gamtos, istorijos, kultūros objektus. Mūsų tinklapyje reklama nekainuoja.