Jūros baidarių maršrutas Paragaudis – Visdžiaugai

Jūros baidarių maršrutas Paragaudis – Kvėdarna – Padievaitis – Palaivis – Visdžiaugai  mėgstamas vandens turistų ir nenuobodus tiek patyrusiam, ieškančiam nuotykių, tiek pradedančiajam baidarininkui

Jūros baidarių maršrutas ParagaudisKvėdarnaPadievaitis – Palaivis – Visdžiaugai patinka tiems, kas ieško maršruto su rėvomis, smagiais nusileidimais slenkstukais. Tai žygis baidarėmis su atokvėpio valandėlėmis ir maudynėmis upėje niekur neskubant. 13 km plaukimas baidarėmis grožintis natūralia gamta, nuolat besikeičiančiu kraštovaizdžiu, didingais ąžuolais, istorinėmis vietomis ir piliakalniais Žemaitijos kaime Šilalės rajone.

Juros upes baidariu marsrutas Paragaudis - Visdziaugai

Jei kelionę baidarėmis tęsite toliau, už 16 km pasieksite Pajūrio kaimelį. Maršrutas patogus ieškantiems nakvynės vietos po žygio: yra stovyklaviečių, įrengtų poilsiui su palapinėmis, arba siūlomi poilsio nameliai. Jei tėveliai turi šiek tiek patyrimo, maršrutu Paragaudis – Visdžiaugai vasaros metu galima plaukti ir su vaikais. Jiems nuomojama trivietė baidarė su papildoma vieta vaikui iki 5 – 6 metų.

Baidariu nuoma zemaitijoje jura su nakvyne

Stovyklavietės prie Jūros upės

Plaukiant baidarėmis maršrutu nuo Paragaudžio iki Visdžiaugų, mes pasirūpinsime ne tik baidarių nuoma, bet ir rezervuosime nakvynę pasirinktoje stovyklavietėje. Nuo maršruto pradžios už 10 km yra stovyklavietė Dobilų slėnis (Nr.6). Dar už kelių šimtų metrų, įrengta erdvi poilsiavietė Palaivis (Nr.6). Už 13 km nuo maršruto pradžios – Ligitos stovyklavietė ir Dovydo kaimo turizmo sodyba. Pageidaujant, į stovyklavietes užsakomas maistas. Viskas iš pirmų rankų – be tarpininkų, geriausias kokybiškų paslaugų ir kainos santykis.

Trumpam poilsiui, atokvėpiui nesunkiai galima rasti gražesnę vietą sustojimui. Ilgesnei pietų pertraukai patogu sustoti Kvėdarnos miestelio rekreacinėje stovyklavietėje (Nr.5), tik praplaukus kabantį lieptą per Jūrą.

Jūros upės baidarių maršrutas Paragaudis – Visdžiaugai

baidaremis juros upe su turistauk

Paragaudžio lieptas per Jūros upę (Nr.3) Žygio baidarėmis maršruto pradžia. Apie 500 m nuo upės, eglyno pakraštyje yra retas centrinėje Žemaitijoje archeologijos paminklas – Paragaudžio pilkapynas. Paplaukus kiek žemiau, ties maža salele Jūroje, galima sustoti ir apžiūrėti kairiajame krante iškilusį kryžių, skirtą 1964 m. vykdytos kryžių naikinimo akcijos atminimui.

Baidariu nuoma zemaitijoje su nakvyne prie juros upes

Kvėdarnos – Pajūralio plentas (Nr.5). Nuo upės iki Kvėdarnos miestelio kapinių – tik geras kilometras, iki centro – apie 2 km. Miestelyje stovi 1930 m. pastatytas paminklas, skirtas Vytautui Didžiajam.

Baidariu nuoma jura su turistauk baidaremis

Padievaitis (Nr.5) Už kabančio liepto įrengta vieša Kvėdarnos miestelio seniūnijos stovyklavietė. Patogi vieta sustoti, pailsėti, užkąsti, pasimaudyti bei apžiūrėti Padievaičio piliakalnį ir šventvietės akmenį, vadinamą Velnio Sostu arba Velnio Krėslu, gulintį pietrytinėje piliakalnio papėdėje, kairiajame Druskio (Druskinio) upelio krante.

Turistauk.lt baidarės nuo Kvėdarnos iki Pajūrio Jūros upe

Paliekant Padievaičio kaimą ir pasitinkant Palaivį, Jūra dalijasi į pagrindinę vagą ir kairėn nutįstantį kanalą. Prie jo stovėjo Padievaičio malūnas, o dabar įrengta Turistauk.lt stovyklavietė Dobilų slėnis. Tai poilsio oazė, kur įrengtos trys atskiros poilsio zonos su elektrifikuotomis pavėsinėmis, laužavietės, šašlykinės, lauko WC, lauko dušas, vanduo, tinklinio aikštelė, visada paruošta sausų malkų. Stovyklavietėje yra 5 poilsio nameliai, pirtis, kubilas.

Palaivis.  Dešiniajame Jūros krante, tuoj už kabančio liepto, įrengta Rupšių šeimos erdvi poilsiavietė “Palaivis”, kur įrengtos 5 poilsio zonos atskiroms turistų grupėms.

Tik praplaukus Drobūkščius, tuoj priartėjama prie Visdžiaugų kaimo. Čia randasi Dovydo sodyba, kur įrengta stovyklavietė su pavėsinėmis ir nakvyne nameliuose.

Žvejyba, meškeriojimas Jūros upėje, žuvų rūšys, žūklės vietos ir sezonas

Jūros upės aukštupyje ir vidurupyje gaudomi margasis ir vaivorykštinis upėtakiai, kiršliai, šlakiai. Visoje Jūros upėje žvejojami strepečiai, šapalai, kuojos, karšiai, lydekos, ešeriai, aukšlės. Upės žemupyje – žiobriai, salačiai. Potvynio metu žiobriai kartais pakyla aukščiau Tauragės užtvankos. Geriausiai meškerioti pavasarį ir ankstyvą rudenį.

Jūra ir jos intakai įtraukti į neišnuomotinų vandens telkinių sąrašą. Žvejoti galima įsigijus Aplinkos ministerijos leidimą mėgėjiškai žūklei.

Mėgėjiška žūklė Jūros upėje draudžiama nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.. Ruože nuo Tauragės užtvankos iki žiočių žvejyba, neturint žvejo mėgėjo kortelių ar nemokamos žvejybos teisės, draudžiama nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15d.. Žvejyba visiškai uždrausta šiuose ruožuose: Tauragės miesto vandenvietės užtvanka – Tauragės miesto 3-ji vidurinė mokykla ir Balskų užtvanka – 500 metrų pasroviui nuo jos.

Gal Jus sudomins kitas maršrutas?