Jūros upės maršrutas Pajūrio miestelis – Bikavėnai

Plaukimas baidarėmis Pajūrio miestelis – Bikavėnai populiarus, išbandytas, su rėvomis, susipažįstant su Pajūrio lankytinomis vietomis ir Jūros slėnio gamta

Nuo Pajūrio miestelio rekreacinės stovyklavietės iki Bikavėnų 10 km baidarių maršrutas upe Jūra tinkamas šeimoms su vaikais ir tiems, kas nori neskubėti, o pasigrožėti  Jūros slėnio gamta. Tai populiarus, neilgas, su smagiais slenkstukais 3 – 5 valandų plaukimas baidare, tai puiki pramoga už gerą kainą !!!

Turistauk baidarių bazės komanda pasirūpins smagiu ir turiningu Jūsų laisvalaikio praleidimu be jokių rūpesčių. Nuolat atnaujiname savo inventorių ir tobuliname paslaugų kokybę. Patirtis, lankstumas, kokybiškos baidarės, pritaikytos plaukti su vaikais, maršrutų įvairovė, kurie pačių praplaukti nesuskaičiuojamą kartų – tai mūsų pranašumas vandens turizmo srityje, nes baidarių nuoma Žemaitijoje užsiimame jau 15 metus, todėl turistų norus puikiai suprantame ir galime pasirūpinti ne tik baidarių nuoma, bet ir patarti, koks geriausias maršrutas tinka Jūsų grupei ir kur apsistoti nakvynei po plaukimo.

baidare, stovyklaviete, pirtisTuristauk baidares upe jura

 

 

 

 

 

Jūros maršrutas Pajūris – Bikavėnai  tinkamas ir pradedantiesiems, ir pažengusiems, visiems, kas nori pailsėti po įtemptos darbo savaitės ar papramogauti per atostogas. Vasarą į kelionę baidarėmis Jūros upe drąsiai galima susiruošti ir su mažais vaikais. O kad būtų patogiau, baidarėje įrengsime trečią vietą vaikui iki 5 metų.

Lankytinos vietos

                        Dvarui priklausęs pastatas Pajūryje ant Jūros kranto;
                        Lileikėnų piliakalnis, vadinamas Pile;
                        Pakisio piliakalnis;
                        1830 m. statyta Švč. Trejybės bažnyčia;
                        Memorialas “žuvusiems Sibire” ir “žuvusiems už Lietuvą”;
                        Dapkiškės piliakalnis;
                        Žvingių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčia;
                        Žvingių parapijos kapinės su medine Šv. Roko koplyčia (sekmadieniais)

Turistauk baidariu marsruto schema Juros upe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jūros upės baidarių maršrutas nuo Pajūrio iki Bikavėnų

Pajūrio miestelio rekreacinė nemokama stovyklavietė su baidarių prieplauka (Nr. 15)

Pajurio stovyklaviete ant Juros upes krantoPajurio stovyklavietes zaidimu aikstele

 

 

 

 

 

 

Sėdus į baidares, sraunus Jūros vanduo nuo Pajūrio neša baidares pasroviui link Bikavėnų. Sustojus už posūkio, už Nemylo žiočių, galima aplankyti senąsias kapines, kurios yra tiesiog ant Jūros kranto, skverelį, kuriame lapoja 6,5 m apimties tuopa, Švč. Trejybės bažnyčią, memorialą “žuvusiems Sibire” ir “žuvusiems už Lietuvą”.

Šilalės – Šilutės plentas (Nr. 16). Prasideda neilga, bet srauni Jūros atkarpa. Upė papildoma Gervės, Velnupio, Trumpės intakėliais. Trišake vadinamoje vietoje, retas geologijos paminklas – konglomerato luitas. Čia galima papildyti geriamo vandens atsargas iš trykštančių šaltinių.

baidariu nuomaplaukimas jura baidaremis

 

 

 

 

 

 

Ties Dapkiškės ir Bačiškės kaimais – brasta. Ties aštriu posūkiu į pietus, aukštame dešiniajame krante dunkso Dapkiškės piliakalnis.

Nurimusi Jūra priartėja prie Jūros kilpoje įsikūrusių Gulbiškių ir pasiekia Žvingių ir Bikavėnų kaimus, kuriuos jungia jau iš toli matomas tiltas.

baidariu marsrutas Pajuris - bikavenaiplaukimas juros upe per Pajurio miesteli

 

 

 

 

 

 

Bikavėnai – Žvingiai ( Nr. 19) Žvingiuose verta apžiūrėti Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčią, Žvingių parapijos kapines ir jose stovinčią medinę Šv. Roko koplyčią. Šias kapines puošia liaudies menininko Bonifaco Norvaišos 1872 – 1873 m. iš akmens iškalti vartai ir koplytstulpis. Taip pat čia yra paminklas Žvingių krašto partizanams.

Čia 10 -12 km. kelionė baidare baigiama ir turistai sugrąžinami į baidarių bazę, stovyklavietę, kaimo sodybą arba pasirūpiname baidarių nuoma dar dienai ir plaukimas Jūra tęsiamas toliau dar  7 km iki Visbarų arba 15 km iki Balskų.

Stovyklavietės

Pajūrio miestelyje turistams įrengta puiki, naujai renovuota nemokama stovyklavietė su baidarių prieplauka ir visa infrastruktūra: 5 pavėsinės, lauko baldai, laužavietės, tinklinio, krepšinio, futbolo aikštelės, suformuoti smėlio paplūdimiai –  geriausia vieta apsistoti prieš plaukimą baidarėmis ar po žygio. Sutvarkytame 3 ha plote grupės įsikuria atokiai viena nuo kitos, vakaroja, stato palapines nakvynei. Įrengta mašinų stovėjimo aikštelė, kur žygio metu galima palikti savo mašinas. Atvykus į pajūrio stovyklavietę, galima pasirinkti įvairius maršrutus: Kvėdarna – Pajūris, Visdžiaugai – Pajūris, Pajūris – Bikavėnai, Pajūris – Balskai.

Gal Jus sudomins kitas maršrutas?