Baidarėmis Žemyn upe, masinis plaukimas

Baidarėmis Žemyn upe 2013 Akmena ir Jūra

Baidarėmis žemyn upe 2013 Akmena ir Jūra per Pagramančio regioninį parką. Darganotas pavasaris nesutrukdė ir nesujaukė šiltos, jaukios nuotaikos visiems, susirinkusiems į Pagramančio regioninio parko direkcijos suorganizuotą tradicinį renginį – baidarių žygis Žemyn upe 2013 įvyko. Į  žygį susirinko pusšimtis drąsių ir kraštą pažinti norinčių žygeivių, kurie norėjo pasigrožėti atgimstančia gamta, susipažinti su regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis iš Akmenos ir Jūros upių plaukiančių baidarių.

baidarių žygis žemyn upe 2013 JŪra ir Akmena

Ankstyvą šeštadienio rytą žygeivius pasveikino Pagramančio regioninio parko direktorius Vaidotas Šliogeris, o žygio organizatorius – ekologas Tomas Kalašinskas žygeivius supažindino su maršrutu. „Trasa kupina netikėtumų: dėl akmenų gausos vietomis yra sūkurių, nuo žiemos liko medžių išvartų, didesnių ar mažesnių salelių, be to, vandens lygis pakilęs, tai plaukti reikia saugiai“, – sakė T. Kalašinskas.

Akmenos upe nuo Lakštingalų slėnio prasidėjęs nuotykis tęsėsi 16 km iki Šaukėnų kaimo.

Prie baidarių žygio prisidėjusios ir baidares žygiui paruošusios Šilalės rajono įmonės Turistauk.lt bendrasavininkė Dženeta Dobilienė pravedė saugumo instruktažą. D. Dobilienė minėjo, kad labai svarbu yra draugiškumas, būtent ekstremaliomis sąlygomis išryškėja žmogaus gerosios ir blogosios charakterio savybės.

baidarių nuoma ir žygis turistauk baidarėmis

Žygeiviai išklausę saugumo instruktažo sėdo į spalvotas baidares ir palengva pasileido Akmenos upe.  Paplaukus keletą kilometrų, prie Pagramančio miestelio išnyra įspūdinga Pagramančio atodanga, vėliau – ištisa rėvų kaskada, kabantys lieptai bei upės kairiajame ir dešiniajame krantų pusėse stūksantys Pagramančio ir Kuturių piliakalniai.

Dar vienas kitas posūkis ir Akmena įgarma Jūron, kuri pasižymi giliu slėniu, rėvų, akmenų gausa, išgriautų užtvankų slenksčiais, apaugusiais didingais ąžuolais, piliakalniais, gamtos paminklais ir natūralia gamta.

Už 250 m nuo Jūros ir Akmenos santakos – dar vienas kabantis lieptas, vadinamas Zimblio – statytojo – pavarde. Žemiau šio liepto upė atsisveikina su Tyrelių mišku. Tuoj upę pastoja dar vienas kapitališkai perstatytas lieptas, kuris jungia Ringius ir Gudlaukį. Tuoj už liepto įsrovena Ringė. Ringių kaime, betoninio tilto staigmena – upė tiesiog „atsitrenkia“ į jį. Taigi trumpas priverstinis sustojimas atokvėpiui. Susišildę šilta arbata bei pasistiprinę sumuštiniais tęsėme žygį toliau.

Praplaukiame Gudlaukio ąžuolą, Gudlaukio kaimą ir Sungailiškių didžiąją kilpą. Už jos upę pastoja meldai ir brasta, kuri jungia Šaukėnus ir Matiškius. Dešiniajame Jūros krante iškilęs Matiškių piliakalnis, kurio papėdėje įrengta oficiali stovyklavietė, o kitoje kranto pusėje – baidarių žygio finišas.

Finišą žygio dalyviai pasiekė su šypsenom, kupini teigiamų emocijų. Žygio dalyviams šįkart ypač pasisekė dėl sraunios upių tėkmės: atstumas nuo Lakštingalų slėnio iki Šaukėnų kaimo buvo pasiektas be didelių irklavimo pastangų, su nežymiu nuovargiu. Devintą valandą ryto prasidėjęs žygis baigėsi popiet. Į krantą išlipusius dalyvius regioninio parko direkcijos atstovai vaišino karšta sriuba ir arbata, o dalyviai dalijosi įspūdžiais apie neapsakomą malonumą plaukiant darganotą dieną Akmenos ir Jūros upėmis.

Kviečiame visus išmėginti vandens turizmo galimybes Pagramančio regioniniame parke. Keliaudami  Akmenos ir Jūros upėmis baidarėmis pamatysite įspūdingų šlaitų, atodangų, piliakalnių, ąžuolų, siūbuojančių lieptų, pasigrožėsite nuostabiu kraštovaizdžiu.

parengė Pagramančio regioninis parkas